DOM OD ŚRODKA 2

O PROJEKCIE

„Dom od środka 2” to już drugie spotkanie Stowarzyszenia COTOPAXI z wyjątkowymi filmowcami ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Rydygiera. Wygrana w warszawskim konkursie na najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej dała nam zielone światło do poszerzenia naszych działań i zaproszenia do projektu kolejnego partnera – Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod skrzydłami” na Ochocie.

Dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uczestnicy mogli stworzyć aż 4 filmy, które wyświetliliśmy podczas premiery odbywającej się 22 września 2016 w Kinie Muranów. Najpierw jednak uczestnicy – osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnościami intelektualnymi – intensywnie przygotowywali się do roli filmowców, poznając świat sprzętu oraz techniki filmowej.

PARTNERZY

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZDJĘCIA

FILMY

LICZBOWE OPOWIEŚCI

Dawniej liczenie było codzienną czynność, Obecnie nie tylko podopiecznym ŚDŚów sprawia to kłopot – także nam, codziennym użytkownikom kalkulatorów. Mam nadzieję, że ten film pozwoli spojrzeć na twórców w niestereotypowy sposób, Zobaczymy radość, konsekwencję i małe wielkie talenty. Koncept, który nie wynika z nadzoru, a indywidualnej kreatywności.

EMOCJE

Trudno zrozumieć bohatera kilkuminutowego filmu. Tym bardziej, że dla wielu z nas problemy natury psychicznej są czymś niewyobrażalnym. Dlatego dzięki temu filmowi emocje stają się jeszcze bardziej uniwersalne niż zawsze. Poznajemy m.in.: pierwsze uniesienia miłosne, samotność, lęk. Pozwala nam to zbliżyć się do bohaterów etiud. Jednak przede wszystkim podziwiać twórcze skierowanie w stronę filmu i oddanie własnej intymności widzowi.

POŻYJEMY, ZOBACZYMY

Świat w przyszłości będzie coraz szybszy, bardziej zróżnicowany i nieprzewidywalny. Każdy z nas snuje wizje własnego życia za 10, 20 czy nawet 30 lat. Taka wizja towarzyszy również uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy zabierają nas w przyszłość. Miłość, przyjaźń, macierzyństwo a nawet strach związany z opuszczeniem własnego domu. Świat naszych bohaterów okazuje sie niezwykle uniwersalny.

KONTAKT

Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi”
ul Skaryszewska 6 lok. 17, 03-802 Warszawa

www.pracowniacotopaxi.pl
Tel. +48 792 799 550
E-mail: biuro@pracowniacotopaxi.pl

WSPÓŁPRACA

Pomóż nam zrealizować kolejny film! Wesprzyj projekt „Dom od środka” – najlepszy program edukacji kulturalnej 2015 (Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej).

Kontakt w sprawie partnerstwa przy projekcie  (dla instytucji): adagaska@pracowniacotopaxi.pl

DAROWIZNA

numer konta: 23 2130 0004 2001 0444 0137 0001
tytuł: darowizna na cele statutowe (dom od środka)